Zdravím, jsem Jolanta!
Ráda vám pomůžu uspořádat vaší domácnost, tak aby se vám tam žilo jednoduše v radosti. Váš domov by měl reprezentovat váš styl života – je to místo setkávání se s lidmi, které máte rádi. Vítejte ve světě, kde se setkává jednoduchost metody KonMari s naším světem. Ať vám jsou moje stránky inspirací k tomu, abyste začali transformovat svůj domov a tím i svůj život.
S láskou, Jolanta
Jsem ráda, že tě poznávám.
Jmenuji se Jolanta a po létech, kdy se mi nedařilo nikde “zakořenit”, se zdá, že jsem našla svůj domov ve vesnici pod krásnými Beskydami. Beskyd Vždy jsem si myslela, že jsem městská holka a už jako malá, jsem měla velký sen a tím byl New York. NYC Bylo to v době kdy cestování bylo možné pouze do zemí, které nám vybral někdo jiný. Ale má neklidná duše toužila jet jinam a tak jsem jela s ní. Bylo to ještě před sametovkou a ten pocit, kdy jsem uviděla poprvé Sochu svobody, byl prostě wow. Byla jsem V New Yorku, neuměla JSEM anglicky a už na letišti pochopila, že ten sen může být i POŘÁDNÁ noční můra. No, ale roky šly a adresy se střídaly, vy jste tady i pro mne “vycinkali” svobodu a tak jsem se mohla po létech vrátit. Vše bylo jiné, i já jsem byla jiná, ale věděla jsem jedno, že každý sen se může splnit, jen pro to musím něco udělat.
A jak žiju teď? No, žiju si ten sen. Na začátku roku 2017 jsem potkala článek o Marii Kondo a jejím báječném úklidu, a jelikož nyní bydlím na sedmnácté adrese, tak jsem o uspořádání domácnosti věděla ledacos. A její KonMari metoda mně nadchla a já tak začala uklízet, organizovat a žít. Když mi přišel email s nabídkou kurzu stát se KonMari konzultantkou, tak jsem dlouho neváhala. A navíc kurz byl, no hádejte kde? No ano, v New Yorku a vedla ho sama Marie a její tým. Po sérii úkolů, které bylo třeba splnit, jsem se v červenci 2018 stala první certifikovanou KonMari konzultantkou v České republice. Pro obyčejnou “holku” z vesnice velké vítězstvíp.

Kdybych neměla sen o NYC, tak bych se nikdy nenaučila anglicky (ne, nenaučila, znám se). Ale tím, že jsem se anglicky naučit musela, abych přežila, tak mně vlastně tento krásný jednoduchý jazyk živí do dnes a baví mne předávat dál, co jsem se naučila.
A co mně ještě baví? Cestování. Je to velká vášeň. Poznávat nové kultury a nové lidi, to krmí moji duši. A taky kolo, elektro 🙂 s ním si užiji hodně krásných chvil na okolních kopcích, ty nádherné výhledy, kdy mi vyhrknou do očí slzy, a já jsem vděčná, že tady můžu žít. Letos jsem začala s golfem a vypadá to, že ve mně klíčí další vášeň. A když přijde zima, tak se jedu kochat na lyže a zase mně to baví.


Kdysi jako studentka gymnázia jsem svému profesorovi němčiny na otázku: „ Jolanta, proč se neučíš?“, odpověděla: „Život mně naučí.“ A on mne pořád ještě učí a doufám, že ještě dlouho bude.
Teď si přeji, abych i já vám mohla pomoci žít váš sen a pomohla vám uspořádat vaši domácnost a restartovat váš život. Vy si to zasloužíte, každý si to zaslouží a já nám věřím, že to spolu dokážeme.